بهترین راه برای مراقبت از پوست و موهایتان قبل از جلسات لیزر موهای زائد، رعایت تعدادی مراحل و نکات مهم است. این مراقبت‌ها به شما کمک می‌کنند تا نتایج بهتری از لیزر دریافت کنید و احتمال ایجاد عوارض و عارضه‌های پوستی کمتر شود. ما در کلینیک آویژه با استفاده از لیزر الکساندرایت در کرج در ادامه به تعدادی از این مراحل اشاره خواهیم کرد:
اجتناب از آفتاب
پیش از جلسه لیزر، باید از در معرض قرار گرفتن زیاد پوست به نور خورشید خودداری کنید. اگر پوست شما تازه سوخته باشد، به دلیل استفاده از درجه پایین جلسه لیزر بهتر عمل نمی‌کند و احتمال عوارض نیز افزایش می‌یابد. از کرم‌های ضدآفتاب با SPF بالا استفاده کنید.
عدم استفاده از موم و یا اپیلاسیون قبل از لیزر
حدود یک ماه قبل از جلسه لیزر، از استفاده از روش‌هایی که باعث ریشه مویی جدید می‌شوند مانند اپیلاسیون و واکس موبر خودداری کنید.
موهای زائد را با وسیله های کوتاهی کوتاه نکنید
قبل از لیزر، موهای زائد خود را به وسیله کرم های موبر و یا دستگاه ریش تراش برش ندهید چرا که این دستگاه ها توانایی برش مو به صورت کامل را ندارند و موهای باقی مانده در سطح پوست اشعه را به خود جذب کرده و نمی گذارد اشعه به ریشه مو برسد.
پوست خود را تمیز نگه دارید
پوست خود را به طور منظم تمیز کنید تا از آلودگی‌ها و عفونت‌ها جلوگیری کنید.قبل از جلسه لیزر از استفاده از محصولاتی مانند کرم‌های ضدآلرژی و بی حسی موضعی خودداری کنید.
برنامه‌ریزی جلسات
برای بهترین نتایج، باید برنامه‌ریزی دقیقی برای جلسات لیزر خود داشته باشید. پزشک یا متخصص شما به شما تعداد و فواصل مناسب جلسات را مشخص خواهند کرد.
مشورت با متخصص
قبل از شروع جلسات لیزر، با یک متخصص پوست مشورت کنید تا نوع پوست و مشکلات شما مورد بررسی قرار گیرد و میزان جوابدهی لیزر به موهای شما را مشخص کند.پس از جلسات لیزر نیز از مراقبت‌های لازم بعد از لیزر را برای پوست خود پس از جلسه‌ها پیروی کنید.
در ادامه به رعایت نکاتی می پردازیم که رعایت و عدم رعایت ان ها نقش مهمی در میزان جوابدهی شما از لیزر موهای زائد، تعداد جلسات و جلوگیری از عوارض احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد را دارد.

مراقبت های قبل لیزر

نحوه شیو درست قبل از لیزر موهای زائد

شیو و کوتاه کردن مناسب موهای زائد پیش از جلسات لیزر موهای زائد برای دستیابی به نتایج بهتر و موثر بسیار حیاتی است. ما در این متن، به شیو و کوتاه کردن درست موها قبل از لیزر اشاره خواهیم کرد تا از عملکرد بهتر لیزر و کاهش عوارض پوستی مطمئن شوید.
قبل از جلسه لیزر، موهایتان را خوب شیو کنید
پوست باید قبل از لیزر تمیز و خالص باشد. با استفاده از صابون های نرم یا شامپو بدن قبل از جلسه، پوست خود را بشویید،با استفاده از صابون و یا شامپو بدن سطح پوست را لیز نموده و در خلاف جهت رویش مو با استفاده از تیغ یا ژیلت موهای خود را شیو کنید. از هر گونه مواد موبر، روغن و کرم خودداری کنید.
استفاده از تیغ یا ژیلت تیز و برنده
موها باید به طور کامل شیو شوند تا لیزر به‌خوبی عمل کند. از تیغ مخصوص که تیز است استفاده کنید تا موها از انتهایی ترین نقطه از سطح پوست بریده شوند. ژیلت یا تیغی که تیز نباشد نمی تواند به صورت کامل موها را ببرد و میزان زیادی از موها بر سطح پوست باقی می مانند که با این شرایط شما نمی توانید جواب خوبی از لیزر بگیرید.
اجتناب از کندن موها
قبل از لیزر، از استفاده از وکس و موم خودداری کنید. این روش‌ها می‌توانند ریشه موها را از محل خارج کنند و لیزر کارآیی خود را از دست دهد. توجه داشته باشید که لیزر بر ریشه موهای زائد کارایی دارد نه به سطح پوست، پس اگر قبل از لیزر از روش های کندن مو استفاده کردید لیزر را تا 3 هفته فاصله دهید تا ریشه جدید رشد کرده و بعد از ان لیزر را شروع کنید.
عدم استفاده از محصولات پوستی
پیش از جلسه لیزر از هر گونه مواد ارایشی و مراقبتی پوست استفاده نکنید. یکی از مهم ترین مراقبت های پیش از لیزر تمیز بودن پوست می باشد. در بسیاری از لیزر های ضعیف تر استفاده از پماد های بی حسی موضعی بلامانع است اما در استفاده از لیزر کندلا استفاده از پماد بی حسی ممنوع می باشد. استفاده از پماد های بی حسی به دلیل حساس تر کردن پوست می تواند منجر به سوختگی در سطح پوست شود.

نحوه شیو درست قبل از لیزر

زمان مناسب شیو کردن قبل از لیزر موهای زائد

شیو مناسب در زمان لیزر مهم ترین عامل در جوابدهی لیزر به شما خواهد بود، به تفسیری دیگر به غیر از دستگاه لیزر، اپراتور و درجه انتخابی شما در زمان لیزر عامل دیگری که می تواند تاثیر زیادی بر تعداد جلسات و میزان پاسخ لیزر به شما باشد زمان مناسب شیو و نحوه درست شیو است. زمان مناسب شیو در زمان لیزر 24 ساعت قبل از هر جلسه بوده و پیشنهاد می شود که در بین جلسات لیزر هفته ای یکبار شیو انجام شود. بسیاری از افراد بر این باورند که اگر در زمان فاصله بین جلسات لیزر شیو نکنند جواب بهتری می گیرند اما زمانی که شما شیو نکنید موهای زائد شما تنها تبدیل به موهای نازکی خواهند شد که کماکان وجود دارند و اشعه لیزر قادر به شناسایی ان نخواهد بود و ریزش مو برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

آیا قبل از لیزر میتوان از موبر استفاده کرد؟

استفاده از کرم های موبر قبل از لیزر موهای زائد برای بسیاری از بیمارن خوشایند تر از استفاده از ژیلت است. اما آیا استفاده از موبر مجاز است؟ خیر!!! استفاده از موبر قبل از لیزر و حتی در مبابین جلسات ممنوع است. به این دلیل که کرم های موبر به دلیل خاصیت سوزانندگی می توانند به پوست شما اسیب بزنند و زمانی که اشعه بر روی پوست شما می تابد این اسیب دو برابر شده و دچار سوختگی می شوید. دلیل بعدی ممنوعیت استفاده از موبر قبل از لیزر این است که نمی تواند به طور کامل موها را ببرد و مقداری از مو بر روی سطح پوست باقی می ماند که اثر بخشی لیزر را کم خواهد کرد.

حمام کردن قبل از لیزر

استحمام قبل از لیزر نقش مهمی در مراقبت های قبل از لیزر دارد، دوش گرفتن قبل از لیزر به شما کمک می کند تا پوست تمیزی داشته باشید که در زمان لیزر از عوارض احتمالی ان جلوگیری کنید.
دوش گرفتن قبل از لیزر فواید موثری دارد که می خواهیم ان را با شما در میان بگذاریم:
پاک شدن پوست
تمیز و پاک شدن پوست از مواد ارایشی برای جلوگیری از سوختگی و هم چنین پاک شدن از تعریق های پوستی که از عرق سوز شدن بعد از لیزر جلوگیری می کند.
رطوبت رسانی به پوست
حمام کردن قبل از لیزر به پوست کمک می کند تا به حالت شاداب خود بازگردد و شما درد کمتری را تجربه خواهید کرد.
آماده‌سازی روحی
حمام گرفتن قبل از لیزر می‌تواند به شما احساس تازگی و تمیزی بدهد که ممکن است برای انجام جلسه راحت‌تر و روحیه بالاتری ایجاد کند.

حمام قبل از لیزر

تهیه ملزومات مربوط به لیزر موهای زائد

قبل از شروع لیزر موهای زائد تلاش کنید تا شناخت بهتری نسبت به دستگاه لیزری که می خواهید از آن استفاده کنید به دست اورید. ما با معرفی بهترین دستگاه لیزر با نام الکساندرایت کندلا به شما کمک خواهیم کرد تا تجربه خوبی از انجام لیزر داشته باشید.
سری شخصی لیزر
در دستگاه های پیشرفته امروزی مانند الکساندرایت کندلا از سری های مخصوصی استفاده می شود که شما با تهیه آن با قیمت خیلی کم و مناسبی می توانید تضمین صد در صدی برای سلامتی خود داشته باشید. در این دستگاه با استفاده از سری لیزر شخصی و مجزایی که صرفا فقط برای شما استفاده خواهد شد از تمامی بیماری پوستی و قارچی نظیر زگیل تناسلی و هرپس در امان خواهید بود.
عینک بیمار
به دلیل پخش شدن اشعه در اتاق لیزر و قوی بودن این اشعه استفاده از عینک بیمار در زمان لیزر الزامی است. پیشنهاد می شود که برای خود عینک مجزا تهیه کنید و ان را حتما ضد عفونی کنید.
کرم های بعد از لیزر
بعد از لیزر موهای زائد استفاده از کرم های مراقبتی الزامی می باشد که مصرف این کرم ها تا دو روز بعد از اجباری می باشد.

چرا قبل از لیزر باید از پزشک مشاوره بگیریم؟

لیزر موهای زائد یک روش دائمی برای حذف موهای زائد می باشد اما برای موهای پرزی و نازک بدن مناسب نمی باشد. به این معنا که اشعه لیزر فقط بر ریشه موهایی جواب خوبی می دهد که کاملا مشکی و درشت باشند. در نواحی پرزی مانند سینه، شکم، کمر، صورت و بازوها انجام لیزر پیشنهاد نمی شود. شما برای تشخیص ناحیه درست بهتر است قبل از شروع جلسات لیزر زمانی که هنوز موهای خود را شیو نکرده اید به پزشک مراجعه کنید. هم چنین اگر فردی دچار مشکلات هورمونی باشد لیزر تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد تا جواب مطلوبی را به بیمار بدهد پس این مورد هم بایستی قبل از شروع جلسات چک شود.

مشاوره قبل از لیزر

آیا مشاوره قبل از لیزر به ما کمک میکند تا جواب بهتری بگیریم؟

بله ! اگر قبل از شروع جلسات راهنمایی های مربوطه را به خوبی رعایت کنید جواب بهتر و صد در صد دائمی تر از لیزر خواهید گرفت.

مشاوره رایگان قبل از لیزر

ما در مرکز لیزر آویژه با استفاده از دستگاه الکساندرایت کندلا تلاش بر این داریم که تجربه بهتری از لیزر موهای زائد به شما ارائه دهیم. برای شروع جلسات لیزر می توانید به صورت حضوری به کلینیک مراجعه نموده و رایگان از خدمات مشاوره ای ما استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *