لاغری

لاغری موضعی یک جراحی ترمیمی برای برداشتن افتادگی پوست و چربی اضافی و بهبود شکل و تون بافت زیرین است. لاغری موضعی ممکن است پس از کاهش وزن عمده انجام شود، زمانی که پوست ممکن است به طور کامل جمع نشود. این روش اغلب به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود و ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول بکشد. نواحی که اغلب تحت تأثیر پوست شل و بدون تکیه گاه قرار می گیرند عبارتند از: بازوها، سینه ها، شکم، باسن، کشاله ران و ران ها. اگر در مورد ظاهر خود نگران هستید یا به فکر درمان های زیبایی برای افزایش اعتماد به نفس خود هستید، جایگزین هایی وجود دارد. اینها ممکن است شامل تغییر سبک زندگی یا یادگیری پذیرش خود به همان شکلی باشد که هستید.

موارد مهمی که باید قبل از انتخاب روش لاغری موضعی به آن توجه کنید

  • این روش در واقع جراحی مناسبی برای برداشتن چربی اضافی به تنهایی نیست. اگر پوست شما خاصیت ارتجاعی (کششی) خوبی داشته باشد و بتواند خطوط جدید بدن شما را دنبال کند، لیپوساکشن می تواند رسوبات چربی اضافی را از بین ببرد. در مواردی که خاصیت ارتجاعی پوست ضعیف است، ترکیبی از لیپوساکشن و تکنیک های لاغری موضعی ممکن است توصیه شود.
  • کاهش وزن شما باید تثبیت شود. کاهش وزن بعد از جراحی باعث ایجاد افتادگی در پوست می شود. افزایش وزن به پوست سفت شده شما فشار وارد می کند و باعث ایجاد علائم کشش و زخم های گسترده می شود.
  • اگر جراحی کاهش وزن انجام داده اید، پزشک شما باید تعیین کند که چه زمانی برای شما مناسب است که این روش را شروع کنید.
  • برش‌ها (بریدگی‌ها) زیادی ایجاد خواهد شد. شما باید برای ترمیم زخم ها از پمادها و ترمیم کننده ها استفاده کنید.
  • به هزینه مالی فکر کنید. جراحی زیبایی معمولاً واجد شرایط تخفیف بیمه درمانی نیست.
  • افراد سیگاری در معرض افزایش خطر عوارض هستند. اگر در مورد انجام عمل جراحی جدی هستید، باید سعی کنید سیگار را ترک کنید.

مسائل پزشکی مربوط به جراحی لاغری

قبل از عمل، شما باید طیف وسیعی از مسائل پزشکی را با پزشک خود در میان بگذارید.

سلامت جسمانی: معاینه به پزشک شما کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا درمان مناسب است یا خیر.

سابقه پزشکی: برخی از شرایط پزشکی از قبل موجود و هر عمل جراحی که در گذشته انجام داده اید ممکن است بر تصمیم گیری در مورد این عمل تأثیر بگذارد، از جمله نوع بیهوشی مورد استفاده

خطرات و عوارض احتمالی: مهم است که خطرات و عوارض را درک کنید تا بتوانید بررسی کنید که آیا کانتورینگ بدن برای شما مناسب است یا خیر.

دارو: پزشک خود را در مورد داروهایی که به طور منظم مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید، از جمله داروهای بدون نسخه مانند روغن ماهی و مکمل‌های ویتامینی به پزشک اطلاع دهید.

واکنش های گذشته به داروها: اگر تا به حال واکنش بد یا عارضه جانبی از هر دارو، از جمله بیهوشی داشته اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

آماده سازی برای جراحی: پزشک دستورالعمل های دقیقی را در مورد آنچه که باید در خانه انجام دهید تا برای جراحی آماده شوید به شما ارائه می دهد. برای مثال، ممکن است به شما توصیه شود که داروی خاصی مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

عمل لاغری موضعی

این جراحی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. گاهی اوقات ممکن است از اپیدورال (بی حس کننده موضعی که بدن را از کمر به پایین بی حس می کند) استفاده شود. پزشک تمام تلاش خود را می کند تا برش ها (بریدگی ها) را در چین های طبیعی پوست و در مناطقی که جای زخم ها توسط لباس ها پنهان می شود قرار دهد. با این حال، این همیشه امکان پذیر نیست و ممکن است برخی از زخم ها قابل مشاهده باشند.

لاغری موضعی انواع مختلفی دارد. بسته به شرایط فردی شما، پزشک ممکن است یک یا چند عمل جراحی را برای دستیابی به نتایج مطلوب توصیه کند.

نواحی متداول برای لاغری موضعی

لیفت پایین بدن: پوست اضافی از شکم، باسن، باسن و بیرونی ران ها گرفته می شود. پزشک ممکن است تصمیم بگیرد که برشی ایجاد کند که دور بدن در لگن بچرخد. این روش همچنین می‌تواند سطح پوست دارای فرورفتگی و نامنظم را که معمولاً به عنوان سلولیت شناخته می‌شود، بهبود بخشد. در برخی موارد، لیفت پایین تنه را می توان طی یک عمل انجام داد. در موارد دیگر، دو یا چند عملیات باید برنامه ریزی شود.

لیفت ران: پزشک بریدگی در کشاله ران ایجاد می کند که از قسمت داخلی پا تا زانو می گذرد. پوست و چربی اضافی برداشته می شود. در برخی موارد، پزشک ترجیح می‌دهد برش را از کشاله ران تا باسن خارجی ادامه دهد تا شکل بیرونی ران را بهبود بخشد.

لیفت باسن: پزشک بالای باسن را برش می دهد و بسته به وسعت عمل، گاهی اوقات در کناره ها نیز برش می دهد. قسمت های هلالی شکل از پوست و چربی برداشته شده و پوست به هم کشیده شده و دوخته می شود.

لیفت سینه (ماستوپکسی): پزشک اطراف هاله نوک پستان را برش می دهد و یک برش عمودی از آرئول به سمت زیر سینه ایجاد می کند. همچنین ممکن است نیاز به برش افقی در سراسر چین سینه باشد. پوست اضافی از این سری برش های “آب نبات چوبی شکل” برداشته می شود. پروتز سینه را می توان در طول این روش برای افزایش سایز سینه قرار داد.

لیفت بازو (براکیوپلاستی): پزشک بر روی سطح داخلی بازو از زیر بغل تا آرنج ایجاد می کند. عضله زیرین با بخیه سفت می شود تا شکل بازو صاف و مشخص شود. پوست اضافی بریده می شود.

bn5

هزینه لاغری موضعی

هزینه لاغری ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. مهمترین عواملی که می‌توانند دراین درمان تاثیرگذار باشند عبارتند از:

نوع روش لاغری: هر روش لاغری موضعی دارای قیمتی متفاوت است. به طور کلی، روش هایی که نیاز به تجهیزات پزشکی خاصی دارند مانند لیزر، روشنایی پوست، موج رادیویی و غیره، قیمت بالاتری دارند.
محل انجام روش لاغری: هزینه لاغری موضعی ممکن است بر اساس محل انجام آن تغییر کند. در برخی شهرها و مناطق، قیمت لاغری موضعی بالاتر است.

میزان تخصص: میزان تجربه و تخصص کارشناسان زیبایی بر روی قیمت تاثیر گذار است. به عنوان مثال، اگر لاغری موضعی با لیزر انجام شود، کارشناس باید تجربه و تخصص لازم را داشته باشد.

تعداد جلسات مورد نیاز: برای لاغری موضعی، تعداد جلسات مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد و این موضوع می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.

نکاتی برای بعد از لاغری موضعی

پس از عمل، می توانید انتظار داشته باشید:

یک لوله زهکشی در زخم برای کمک به جلوگیری از تجمع مایع

کبودی و تورم

بی حسی احتمالی

درد و ناراحتی

پانسمان یا بانداژ روی زخم

پوشیدن لباس های فشرده برای کمک به کاهش تورم.

bn4

مراقبت های جراحی لاغری موضعی

توسط پزشک خود هدایت شوید، اما توصیه های کلی خود مراقبتی شامل موارد زیر است:

تا حد امکان استراحت کنید. تنها پیاده روی ملایم برای هفت تا 10 روز اول توصیه می شود.

حداقل به مدت چهار هفته از فعالیت های شدید یا ورزش خودداری کنید.

مطمئن شوید که بخیه های شما تحت استرس قرار نگرفته اند. به عنوان مثال، لباس های تنگ که ممکن است به زخم های شما ساییده شود، نپوشید.

در صورت نیاز پزشک، چندین هفته از لباس های فشرده استفاده کنید.

هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیرعادی را به پزشک خود گزارش دهید.